Диетален појадок: Овошни кришки со мед & Магнетна вода

Вкусен појадок кој го забрзува метаболизмот, ви дава чувство на ситост и енергија преку целиот ден. Практикувајте го овој појадок еден месец и ќе забележите дека килограмите постепено ќе почнат да се намалуваат.

Потребни состојки:

  • две кришки интегрален лен
  • мед
  • 1 банана
  • шумско овошје по избор
  • обична вода и магнетно стапче = магнетна вода996881_200876076758288_39494289_n

Подготовка:
Двете кришки интегрален леб намачкајте ги со мед, врз медот додадете кругчиња банана и шумско овошје по избор (наш предлог: свежа боровинка или аронија)

Пред да започнете со појадокот испијте голема чаша со магнетна вода. Прво наполнете ја чашата со обична вода од чешма, ставете го магнетното стапче во чашата вода да отстои неколку минути и потоа испијте ја водата и по неколку минути може да започнете со појадокот.
По завршувањето на појадокот може слободно повторно да се напиете магнетна вода. Наполнете бокал со обична вода и ставете го магнетното стапче да стои преку целиот ден во бокалот и така преку целиот ден ќе имате магнетна вода за Вас и Вашето семејство.

ДОБАР АПЕТИТ !  😀

МАГНЕТНА ВОДА – МОЌНА ВОДА КОЈА ЛЕКУВА 

* Висок холестрол & триглицериди
* Замастеност на црниот дроб
* Висок крвен притисок.
* Препорачлива за лица со кардиоваскуларни проблеми.
* Помага при исфрлање на песок и камен во бубрезите
* Помага кај егземи и други кожни болести…
* Го забрзува варењето на храната, го забрзува метаболизамот и е одлична доколку сакате да го намалите вишокот килограми и масните наслаги наталожени на вашето тело.

Вашата обична чаша вода со моќта на магнетот ќе биде вашиот лек за сите здраствени проблеми & најдобрата превенција и заштита на вашето тело од болестите на модерното време.
Принципот е на употреба на Магнетното стапче е многу едноставна. Наполнете бокал со обична вода и во него ставете го магнетното стапче да стои истото стапче може да стои и во вашата чаша во која пиете вода.

Вашето магнетно стапче може да го порачате на телефоните :
02/ 324-5454 , 072-227-675 , 071-231-658.

Посете ја официјалната веб страна на ЕНЕРГЕТИКС :WWW.ENERGETIX.COM.MK

Официјална ФАН СТРАНА на ЕНЕРГЕТИКС :Energetixmk 

Energetix – Македонија
Адреса:
Бул. Св.Климент Охридски 54-2/2
1000 Скопјe
Работно време од 10:00 – 19:00 часот а сабота од 10:00-13:00 часот