Remedies-for-sore-throat-with-healthy-foods

Домашно желе од ѓумбир, лимон & мед за болно грло

Во стаклена тегла со средна големина (300-400г) ставете тркалца од исечкан лимон, ситно исечкан корен од ѓумбир и органски мед. 
Затворете ја теглата и чувајте ја во фрижидер.
Смесата ќе се претвори во „желе“. За сервирање се користи една лажица од желето со една чаша врела вода.

koren-od-gjumbir baner-prodazni-mesta

Напиши одговор

Вашата е-пошта нема да биде објавена.Задолжителни полиња се означени *

*

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>