Лечење со билки

Рицинусово масло

Внатрешна употреба: Рицинусовото масло е многу корисно бидејќи темелно ги чисти цревата по само една…

Со чаеви против слабокрвност

Народната медицина препорачува користење на четири лековити билки, со цел да ја излечите анемијата. Тоа се мајчина душичка, нане, коприва и листови од рузмарин . Пијте чај од сите овие билки, ставете лимон и засладете со мед. Витаминот С од лимонот, ќе ја подобри апсорпцијата на драгоценото железо.

GARCINIA CAMBOGIA – Дали е ова Светиот Грал на револуционерното слабеење?

[pro_ad_display_adzone id=”11974″ popup=”1″ popup_bg=”#000000″ popup_opacity=”0.8″][pro_ad_display_adzone id=”11974″ flyin=”1″ flyin_position=”bottom-center” flyin_delay=”10″] Замислете го Светот каде нема потреба…

552 Споделувања