Гурмански ручек: пилешко во сос од босилек

Љубителите на пилешкото со карактеристичен вкус ќе уживаат со приготвувањето и дегустирањето на овој рецепт.

Состојки:

500гр пилешки гради

100гр брашно

маслиново масло

30гр путер

сол

мелен црн пипер

Подготовка:

Исечете ги пилешките гради на парчиња и свалкајте ги во брашното измешано со сол и мелен црн пипер. Потоа месото испржете го на загреана мешавина од путер и маслиново масло. Оставете го на топло.
За сосот испржете ги исечканите чешлиња лук на растопениот путер . Во тавата додадете ги супата, павлаката и лимоновиот сок. Варете го сосoт додека не ја добие потребната густина. Посолете и зачинете со босилек и мелен црн пипер. Послужете го сосот со пилешко месо.

 

Добар апетит!