Хороскоп диета: Рак

Вашата срамежлива природа создава ритам за расположение и храна, особено кога се чувствувате несигурни. Јадете за удобност кога не сте расположени, а потоа повторно јадете, но за да прославите кога сте во добро расположение. Вашите мајчински инстинкти се јаки, но тие можат да ве поврзат со лоши навики и може да ја задржите тежината по породувањето.

Бидејќи имате плодна имагинација, погледнете во огледало и замислете многу потенка верзија од вас. Вашата подготвеност да се обидете со алтернативи лежи во добра изборот на мудра диета, но вие сте најпатетични кога се жалите самите себеси.

Храна

Иако мразите отпад, не ги грицкајте остатоците од децата или вашиот партнер.

Пријателски храна:

Ниско – масен јогурт, ослиќ, свежо овошје.

Не-пријателска  храна:

Избегнувајте да јадете премногу млечни производи. Мајонез од јајца и пита од јаболко исто така се „ отпишани “ .

Диети:

Сакате готвење, па затоа користете ја можноста на новата диета да експериментирате со храна. Вклучете го целото семејство заради вашата емоционална поддршка и направете здрав ручек, кој е клучен дел од вашата дневна исхрана.

Вежба:

Ништо не ве мотивира повеќе од мирисот на вежбална. Пливањето е одлична вежба за зацврстување на градите и рацете, а поради тоа што ракот владее со стомакот, обидете се и со стомачен танц.