Асаи бобинки, тајната за витка линија, брз метаболизам, рамен стомак …

Аcaи e овошје во вид на бобинка и  расте на палмино дрво во Амазонските шуми. Асаито со своите чудесни хранливи вредности и полезности го обзема целиот свет и го нарекуваат  “Mагичното овошје од Бразил”.

Асаито содржи амино киселини, ензими и есенцијални масни киселини како Омега 3 ,6 и 9 кои заедно го подобруваат метаболизмот кај човечкиот организам. Тие ги забрзуваат метаболичките процеси со што побрзо се согоруваат мастите во телото.

Амино киселините ,масните киселини го појачуваат нивото на енергија и го намалуваат уморот и се есенцијални за секој програм за слабеење. Омега 3 е потребна за создавање на мускулна маса, а колку повеќе мускулна маса толку повеќе согорување на мастите природно.

Асаито е богато со диететски влакна потребни за здрав систем за варење . Внесување на диететски влакна влакна во исхраната помага да се елиминираат отпадните материи што полесно и побрзо со што го спречуваат телото да ги складира и да ги претвори во несакани масти.

Асаито исто содржи моќни антиоксиданти, пребогато е со витамини, го подмалдува организмот, го чува срцето, го намалува холестеролот и ја разубавува кожата .

Наш предлог:
BELINEA ACAI – КАПСУЛИ ЗА СЛАБЕЕЊЕ

BELINEA ACAI 01Belinea Acai ќе Ви помогне да се ослободите од масните наслаги кој се наоѓаат на најнезгодните места како стомакот, колковите, задникот и бедрата. Belinea Acai е формулиран да ги согорува масните клетки кои се трансформираат во енергија со што ви помага да се ослободите од несаканите килограми.

Belinea Acai е моќна формула чија ефикасност е научно докажана. Делува директно на 4-те најважни фактори за слабеење:

  • Го подобрува и забрзува метаболизмот
  • Ги согорува мастите
  • Ја зголемува енергијата
  • Го намалува апетитот

Belinea  Acai  го намалува апетитот  и потребата за храна на неколку начина.  Телото се снабдува со енергија со што се намалува потреба за храна. Ги смирува нападите на глад бидејќи содржи комплетни протеини со сите амино киселини.
Содржи супстанции кои праќаат информации до мозокот и стомакот дека сте полни со што се намалува апетитот.

НАПРАВИ ONLINE НАРАЧКА: http://www.acai.mk/index.php/poracka
Нарачки на телефон: 02 3218 821