Дали тој има „материјал“ за сопруг?

Дали тој е вистинскиот избор? Дали ќе биде добар сопруг? Ќе се согласуваме ли до крајот на животот? Постојат знаци кои откриваат дека тој е вистинскиот“ материјал “за нејзиниот сопруг.

Во врска сте подолго  време, многу добро се согласувате и укажува на тоа дека следниот логичен чекор е брак. Но одлуката за брак е многу тешка за мажите, но исто така и за жените. Одамна е познато дека мажите мислат за тоа внимателно, но и жените ги мачат одредени прашања. Дали тој е вистинскиот избор? Ќе биде ли добар сопруг? Ќе се согласуваме ли до крајот на животот? Вистината е дека одговорите на овие прашања не се едноставни, но има знаци кои откриваат дека тој го има вистинскиот материјал за нејзиниот сопруг.

Нема ништо против вашите слатки гревови                                                                               

Мажот кој доаѓа дома од работа и ве наоѓа на каучот да уживате во крофни, чоколадо и гумени бомбони  и едноставно се насмевнува и вели дека ги сака  вашите облини е вистинскиот материјал за маж. Тој всушност ве гледа вас, а не вашите вишок килограми .

Се фали со вас на секој чекор

За разлика од мажите кои ги кријат своите партнерки од сите како змијата нозе, мажот кој е материјал за сопруг ќе се фали со вас на секој чекор. Ќе биде среќен да разговара за вас со семејството, пријателите, дома во пекарницата, фризер, соседи и колеги од работа. Се разбира, ќе зборува само во суперлативи, а речениците ќе изобилуваат со епитети. Се разбира, сето тоа го прави затоа што тој мисли дека сте убава, паметна, талентирана и сака тоа да го да знаат и другите.

Тој ја сака вашата мачка / куче / риба …

Тој го сака вашето домашно милениче. Или барем се преправаа дека го сака. Или едноставно не се жали од него или неа. Напротив, тој често се нуди околу грижата и негувањето, дури и не се пожалува ни за влакната на капутот , иако тој ги мрази влакната од било кој вид. Таков маж е материјал за сопруг бидејќи свесно избира да биде толерантен, и бидејќи тој ве сака. Тој сфатил дека вие го сакате кучето, па тој тоа го прифаќа како нормална работа.

Добро се справува  со вашите напади на лудило

Тука и таму една жена знае да “полуди”, а тоа вклучува и неразумно викање, плачење, целосно нереално создавање на можни ситуации, и обвинување некој друг и некои други мали нешта. Мажот кој што е материјал за сопруг ќе препознае дека во тој момент сте, всушност, ранливи и уплашени, па ќе ве сослуша, прегрне и смири.

Се согласува да прави работи кои инаку никогаш не би ги сторил

Тој ќе оди со вас во 15 продавници додека не најдете соодветни на панталони. Тој ќе оди со вас во сабота во дом за стари лица да го посетите вашиот дедо. Тој ќе се согласи да ве однесе вас и вашата мајка на масажа и трпеливо да ве причека. Тој ќе направи многу повеќе нешта иако не му се меѓу најомилените на светот. Зошто? Бидејќи тој те љуби и поради тоа е дефинитивно материјал за маж.

Тој сака да ве задоволи во кревет

Можеби во почетокот не беше најдобриот љубовник во светот, но со текот на времето почнавте да забележувате дека ги прави работите што ги обожавате и ве издигнува до седмото небо. Ова значи дека ве слуша внимателно кога зборувате, запомнал на што сте реагирале и испуштале издишки, а го запомнал и разговорот во кој сте ги споделиле фантазиите. Совршен „материјал“ за сопруг.

Не е љубоморен

За младите девојки љубомората понекогаш е привлечна особина, бидејќи сметаат дека тоа е всушност показател за тоа колку од нивниот сакан ги љуби и сака само за себе. Но, љубомората е опасна работа која нагризува односот и од животот може да направи пекол. Покрај тоа, љубомората открива дека мажот е, всушност, несигурен во себе. Мажот кој е материјал за сопруг знае дека не сте заслепеле кога сте започне врска со него и не постои проблем ако сте виделе во друг маж. Тој ве љуби и ви верува .

Тој е свесен дека вие сте две одделни индивидуи

Мажот кој е материјал за сопруг знае дека вие двајца не сте едно, туку сте две одделни индивидуи. Ова значи дека  на него му е дозволено да се занимава со работи што го усреќуваат, а на вас  ви е дозволено да направите она во што ќе уживате. Некои тоа не можат да го разберат, па во врската се појавуваат проблеми, но потенцијалот брачен другар знае дека нема ништо лошо во она што вие три пати неделно одите да научите да медитирате. Тој ве сака и почитува вас како личност.

Знае квалитетно да се расправа

Некои мажи во текот на расправата “удираат под половината”. Тоа секако не е добар знак. Ако забележите дека вашиот маж се расправа квалитетно, знае да застане за себе, но во ова и ве почитува, тогаш грабнете го и не дозволувајте му да си оди. Тоа е прилично ретка карактеристика.