Интегрални соленки со сирење и пиперка

Состојки:

  • 120 грама сирење
  • 100 грама интегрално брашно плус брашно за подлога
  • ½ лажичка мелена пиперка
  • 1 лажичка сол
  • 55 грама путер
  • 1 лажица вода
    + ким за декорација

Подготовка:
Измешајте ги и месете ги сите состојки додека не се формира тесто.
Додадете брашно доколку првичното тесто е многу меко.
Истенчете го тестото на подлога попрскана со брашно и исечете го тестото ( во форма на стапчиња)
Печете 15 минути на 200 степени.