Како да ослабеш природно без диета?!

Ако имаш вишок килограми, а сакаш лесно да ослабеш без диета и напорно вежбање ТОГАШ имаме возбудливи вести за тебе.

Пред да почнеш да слабееш треба да дознаеш што те дебелее .

Јаглехидратите се најголемиот виновник за вишокот килограми.

Прекумерниот внес на јаглехидрати при оброк се превара во масни наслаги кои се таложат на твоето тело.

Научниците открија дека состојката Фазеоламин содржана во белиот грав ги блокира дел од јаглехидратите и ги исфрла од твоето тело со што се внесуваат помалку калории, а ти слабееш.

Belinea PHASEO содржи концентрирана форма на Фазеоламин и овозможува блокирање од 40 до 50% на внесените јаглехидрати.

Belinea PHASEO дополнително е збогатен и со екстракт од цимет кој ти го намалува апетитот и масните наслаги на најкритичните места како стомакот и бедрата.

Пробај и ТИ…

Belinea PHASEO можете да го купите ZEGIN Аптеки / dm-дрогерии и во сите подобро снабдени аптеки во Македонија..

или нарачајте онлајн https://alfalab.mk/proizvodi/phaseo

или на телефон (02) 3218-821
Секој работен ден од 8:30 до 15:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)