Комбинацијата на овие состојки ќе ви ги согори мастите

Спојот на овие намирници е вистинска бомба за организмот. Ќе ви го забрза метаболизмот и ќе ви го зголеми имунитетот. Мешавината на овие лесно достапни состојки за вашето тело ќе делува ревитализирачки, пренесе Дневно.хр.

СОСТОЈКИ:

1 лажичка цимет

2 лажички јаболков оцет

1 лажичка мед

2 лажички лимонов сок

1 чаша вода

Комбинацијата на овие состојки ќе ви ги согори мастите, ќе ви го забрза метаболизмот, а со неа ќе може да се борите против дијабетес и низок крвен притисок.

ПОДГОТОВКА:

Сите состојки ставете ги во блендер и добро промешајте ги. Ако немате блендер измиксирајте ги со миксер, откако ќе го ставите лимонот без кора.

Напивката чувајте ја во фрижидер и пијте по една лажица секој ден на празен стомак.