Масло од лук – народен лек за се!

Лукот е познат по своите лековите својства и е најупотребувана состојка во лековите од народната медицина. Маслото од лук пак ја подобрува еластичноста на крвните садови и ги прочистува, а спречува и инфаркт на срцето и мозокот. Ја спречува појавата на рак, го зајакнува имунитетот, ги чисти белите дробови, делува антибактериски, ја спречува појавата на габични инфекции и го подобруа варењето. Многу луѓе си ги излекуваа проблемите со овој народен лек – пробај и ти!

Маслото од лук е природен антибиотик кој го штити организмот од развојот на габи и бактерии кои се причинители на многу респираторни и стомачни болести. Маслото од лук е најдобриот „чувар на срцето“.

 

Маслото од лук е неопходно за лекување на дијабетес преку неговите хипо-глицемички својства. Научниците докажаа дека редовна консумација на масло од лук го намалува ризикот од рак и го забавува развојот на тумор клетките во организмот.

  •  Маслото од лук ја зголемува отпорноста имунолошкиот систем и е силен борец против инфекции на градите, го олеснува дишењето и кашлањето. Во зима лукот е одличен за спречување на грип и настинки.
  • Ова растение содржи големи количини на јод, што го прави многу ефикасен лек во борбата против хормонални нарушувања. Докажано е дека лекувањето со лук е многу ефикасно.
  • Наместо да трошите пари на виагра и други лекови за импотенција кои многу лошо може да влијаат на вашето здравје, обидете се  вашата состојба да ја излечите со лук, кој важи за многу моќен афродизијак.
  • Kaрдиоваскуларните болести може да се спречат или да се намалат со користење на маслото од лук. Лошиот холестерол не го сака лукот, а се верува дека дури и таложењето на наслаги во вените, исто така, може да се намали со помош на ова чудотворно растение.
  • Лукот без проблем ги лекува и габичните и вагиналните инфекции. Всушност, лукот испушта алицин состојка која е важна и влијае како природен антибиотик.
  • Лукот  е одличен извор на витаминот Б6, кој е неопходен за одржување на имунолошкиот систем и доброто расположение. Тој е одлична превентива за многу канцерогени заболувања, а познато е дека го регулира крвниот притисок и нивото на шеќер во крвта.

Поради специфичниот мирис и вкус, не можат сите луѓе да консумираат лук или масло од лук, но сепак постои решение сите да уживаат во неговите благодети.
Наша препорака: Nature Essential – Масло од лук
Природен антибиотик кој го штити организмот од развојот на габи и бактерии кои се причинители на многу респираторни и стомачни болести. Маслото од лук е најдобриот „чувар на срцето“. Одличен избор за оние со осетлив нос. 

ПРОДАЖНИ МЕСТА:
Еурофарм Аптеки, Виола Аптеки, Галениум Аптеки, Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.
НАПРАВЕТЕ БРЗА ONLINE НАРАЧКА:
https://alfalab.mk/proizvodi/garlic-oil
Направете телефонска нарачка секој работен ден од 8:30 до 15:30 часот.
Телефон за нарачки: 02 3218 821
(Достава до домашна адреса со брза пошта)