Артичока, моќна билка која го регулира холестеролот, дијабетесот & вишокот килограми …

Имате проблеми со високиот холестрол, проблеми со варењето на храната, лош метаболизам, непријатна надуеност на стомакот и вишок килограми ? Вашето тело има потреба од благотворните состојки на билката од медитеранот – Артичока.

Артичоката е извонредно хранлива билка, која во себе содржи безмалку сѐ што може од хранливи и корисни материи .

Артичокот е одличен извор на фолна киселина, а ги содржи и витамините Ц и К. Од минералите артичоката е богата со бакар, магнезиум и манган.

Артичоките потекнуваат од медитеранот каде што има најмал процент нa хронични болести и каде што често се прославува 100-ти роденден .

Висок холестерол, проблеми со црниот дроб, бубрезите, дебело црево … решение АРТИЧОКА

Артичоката се користи за стимулација на протокот на жолчката од црниот дроб и од ова се верува дека помага во намалување на симптомите на изгореници од сонце и мамурлакот предизвикан од алкохол.

Се користи исто така и за висок холестерол, синдром на иритирање на дебело црево (IRB), проблеми со бубрезите, анемија, задржување на течности, артритис, инфекции на мочниот меур и проблеми со црниот дроб.

Моќната артичока го намалува апетитот и помага во проблемите со варење на храната

Најдобра е за трајно решавање на проблемите со хронични воспаленија на црниот дроб, бубрезите, за лекување на жолчното ќесе.

Цинаринот и флавоноидите,вклучувајчи го и лутеолинот, се силни антиоксиданси кои можат да помогнат во превенција на оштетувања на црнодробните ќелии.

Совршен избор за дијабетичари 

Артичоката го намалува серумското ниво на шеќер во крвта и холестеролот.

Артичоката значително помага при активноста во чистење и детоксикација во лечење на артритис и реуматизам. Нејзината диаретска активност може да помогне во ублажување на проблемот на уринарниот тракт. Помага и во лекувањето на лицата кои страдаат од синдром на иритабилен колон.

Таа е најсилниот сојузник на диетите кој ги намалува килограмите и е совршен додаток кој дополнително помага во антицелулитните масажи за убава и сјајна кожа.

Наш предлог:
NATURE ESSENTIAL – АРТИЧОКА

ПРОДАЖНИ МЕСТА:
Сите аптеки на ЕУРОФАРМ / Сите ДМ дрогерии – маркети / Сите Космо – Тинекс дрогерии/ Сите Марвик- продавници за здрава храна … и во сите подобро снабдени аптеки во Македонија.

ТЕЛЕФОН ЗА НАРАЧКА : 02 3218 821