Ослабете и до 9 килограми за седум дена!

Оваа диета станува се поактуелна, бидејќи оваа диета ги согорува маснотиите и ја намалува тежината за неколку дена.Реално, можете да ослабете и до 9 килограми за седум дена!

Зошто да ја одберете оваа диета?

Грејпфрут спаѓа во група на храни кои согоруваат маснотии. Со други зборови, грејпфрутот содржи хранливи материи кои ги разложуваат и отстрануваат маснотиите од телото. Исто така, го подобрува метаболизмот и го стимулира варењето. Јајцата, особено белките содржат многу протеини. Кога ќе ги комбинирате овие две храни, ефикасноста за слабеење се зголемува неколкукратно.

Диетата со јајца и грејпфрут е многу строга, па затоа не е препорачлива за луѓе со сериозни здравствени проблеми!
Оваа диета трае и до седум дена! Јас препорачувам само 3-4 дена, бидејќи ќе постигнете добри резултати, а телото нема да остане без храна.

Мени:

Јадете по пет грејпфрута на ден во комбинација со 5-9 белки од јајца. Идеално би било секој ден да јадете 10 пати по половина грејпфрут и белка на секој час. Пијте многу вода и бидете умерено активни, на пример со 45-минутна прошетка секој ден.

Како што можете да забележите, оваа диета содржи 100% маснотии од хранливи материи. Содржи само еден протеин и обични шеќери од грејпфрут, така што резултатите се загарантирани.

Ве советувам секое утро да пиете по една шолја зелен чај без шеќер, а пред да одите на спиење, испијте уште една шолја чај за да го исчисти телото од отрови и да се искористат придобивките од зелениот чај, особено моќниот антиоксиданс и ефектите за слабеење.