Ослободете се од подочниците со овие коцкички

Состојки:

1/2 супена лажица жалфија

1/2 лажица камилица

1/2 лажица магдонос

Подготовка:

Прелијте ги тревките со 200 мл. зовриена вода. Оставете го поклопено да отстои 2 часа.

Ставете го во калапи за мраз во фрижидерот.

Примена:

Наутро и навечер нежно масирајте околу очите со коцкичките. Оставете да се впие.

По третманот круговите ќе потемнат но за неколку минути ќе видите промена. Користете ги често коцкичките за да се ослободете од темните кругови околу очите. Ефектот со редовна употреба е траен!