Што готват познатите за овие празници?

Од Blake Lively до Jamie Oliver. Од солено –  до благо. Можеби токму познатите личности ќе ве инспирираат што да сервирате оваа година на празничната трпеза. Еве што готват познатите личности за празниците.

1111

Blake Lively – Специјалитет со сирење во форма на тиква

2222

Lauren Conrad –  Шарени маршмелоу колачи

333

Rachel Zoe – празнични коктели

444

Jamie Oliver – цел печен карфиол

5555

Padma Lakshmi – пита од јаболки

6 karlie

Karlie Kloss – готвењето е секогаш забавно со мама

777

Taylor Swift – Шекерни колачиња

888

Khloe Kardashian – гозба за целото семејство