Природна формула која ќе ве ослободи од стрес

Долготрајните негативни емоции се убиствени за нашето здравје. За време на тие стресни периоди овој сок може да ви помогне да ги смирите нервите, да го подобрите расположението и сонот.

Потребни намирници:

Две зелени јаболка

Врзоп спанаќ

Пола краставица

Парче целер

¼ лимон

Парче ѓумбир

Сите состојки се мелат во блендер, послужете и уживајте во пијалокот кој сигурно ќе ве опушти и смири.