Сакате рамен стомак за 7 дена??? Погледнете како

Имате мисија за губење масти и масни наслаги. Со интензивни вежби и строга диета, губите маснотии од повеќето делови од вашето тело, освен од вашиот стомак. Звучи познато? Добредојде во клубот. Повеќето луѓе кои сакаат да изгубат тежина се соочуваат со истиот проблем. Горењето на маснотиите од кој било дел од телото е многу полесно кога се споредува со стомакот. Не е ни чудо што се викаат „тврдоглави” маснотии. Но, не се откажувајте се додека не најдеме можно решение за брзо срамнување на стомакот. Прочитајте за да дознаете повеќе.

Пред да ви кажам за волшебниот пијалок кој може да го изгори вашиот стомак, прво да разбереме зошто токму во пределот на стомакот е најтешко да се затегне.

Зошто е тешко да се израмни стомакот?
Кога јадеме,  првото поле што покажува знаци на зголемување на телесната тежина е дефинитивно стомакот. Неактивноста води кон губење на мускулите, што го намалува капацитетот на вашето тело да согорува калории.

Ова е причината зошто ќе забележите масти акумулирани околу вашиот абдоминален регион. Може дури и да почнете да јадете помалку и да вежбате повеќе, но без успех. Испакнатиот стомак не е само грда глетка, туку и опасност, бидејќи може да биде знак на срцеви заболувања.

Еве некои од причините за испакнат стомак

Алкохол
Пиењето алкохол додава повеќе калории отколку што можете да си замислите. Тоа ја проширува вашата половина. Сега ви е јасно зошто вашиот стомак се нарекува „пивски стомак”?

Возраст

Една девојка во своите тинејџерски години е поверојатно да изгуби тежина побрзо од жена која има преку 30. Причината е едноставна. Како што старееш, твојата метаболичка стапка се намалува, така и способноста на телото да гори маснотии. Хормоналниот дисбаланс и менопаузата пренесуваат повеќе маснотии околу стомакот. Значи, ако сте во релаксиран филм, размислувајќи дека имате цел живот пред вас да изгубите тежина, ова е повик за будење.

Вежбање
Кога ќе направите план за тренингот, погрижете се да се консултирате со инструктор за фитнес. Она што функционира кај некои луѓе, не мора да значи дека ќе функционира и на твоето тело. Зборувај со тренер кој ќе препорача активности / вежби во зависност од видот на телото и неговиот капацитет. На пример, лице со низок хемоглобин не може напорно да вежба, бидејќи срцето двојно го зголемува напорот за пумпање крв поради недостаток на железо во телото.

Што има на вашата чинија?

Ако консумирате брза храна, чипс, газирани пијалаци, преработена храна, тоа предизвикува маснотии и може да ја спречи способноста на вашето тело да ги согорува мастите околу стомакот. Секогаш држете се до природна храна бидејќи имаат анти-воспалителни својства.

Стрес
Еден од водечките фактори кои придонесуваат за зголемување на телесната тежина, овие денови е стресот. Вознемирувачки работни распореди, зголемени домашни одговорности, животната средина дома и работа – сите овие можат да доведат до зголемено ниво на стрес. Колку пати сте посегнале по шише пиво или помфрит или чипс, или можеби чоколадо, за да ги надминете вашите притисоци?

Утехата што ја дава оваа храна ќе го зголеми вашето чувство на емоционална исхрана. Покрај тоа, стрес хормонот кортизол е поврзан со висцерална маст. Медитирајте, имајте хоби или некој спорт за да ги намалите нивоата на стрес.

Недостаток на спиење
Најдобар начин за слабеење е доволно спиење. Недостатокот на спиење доведува до ниски нивоа на енергија што ве тера да посегнете по слатки работи, што во крајна линија доведува до зголемување на телесната тежина.

Дали си здрав/а?
Кога последен пат сте направиле целосна анализа? Секој човек мора да добие целосна проверка на телото најмалку еднаш годишно. Способноста, потребите и состојбата на вашето тело се менуваат во зависност од тоа што јадете и животната средина. Значи, проверете ги промените во вашето тело. Луѓе со проблеми со тироидната жлезда и синдром на полицистични јајници (PCOS) се со поголема веројатност да се соочат со тешкотии во губењето на телесната тежина во споредба со нивните здрави колеги.

Сега кога знаете зошто не губите телесната тежина, ајде да го разгледаме магичниот лек за да го изгубиме масното ткиво. Ова е едноставно решение кое ќе ги однесе сите ваши губење на тежината. Значи, сите треба да знаат што е тоа? ЈАБОЛКОВ ОЦЕТ 

Состојки
1 чаша свеж грозје или сок од портокал
1 лажичка мед
2 лажички јаболков оцет

Како да се користи
Пијте го ова пред вашиот оброк една недела. Ќе ја забележите разликата самите. Ако сакате да продолжите со овој третман, направете пауза од најмалку две недели.

Што ќе се случи следно?
Овој цитрусен пијалок го елиминира вишокот маснотии и вода од телото.

Доколку имате проблем со консумирање јаболков оцет, секако дека постојат додатоци за оние со проблематичен вкус.

Наша препорака: Nature Essential – Јаболков Оцет 

Го регулира метаболизмот и го поттикнува топењето на мастите со што го помага слабењето. Одличен диуретик кој чисти од токсинии, го олеснува дејството на дигестивните ензими.

ПРОДАЖНИ МЕСТА:
Еурофарм Аптеки, Зегин Аптеки, Виола Аптеки, Галениум Аптеки, Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

НАПРАВЕТЕ БРЗА ONLINE НАРАЧКА:
https://alfalab.mk/proizvodi/jabolkov-ocet

Направете телефонска нарачка секој работен ден од 8:30 до 15:30 часот.
Телефон за нарачки: 02 3218 821
(Достава до домашна адреса со брза пошта)