Слабеењето со стил се нарекува ACAI BELINEA

Асаи бобинки се егзотично овошје со неверојатна антиоксидантна моќ и моќ на топење килограми како никогаш до сега. ACAI BELINEA e природен револуционерен производ кој на чело ги чува фантастичните бразилски асаи бобинки со темно виолетова боја, а неговата гарда ја сочинуваат моќни антиоскиданси и имуностимулатори како зелениот чај и спирулината, јаболковиот оцет и шафранот и витаминските бенефити на зеленото кафе и винскиот еликсир ресвератрол.

Belinea Acai е моќна формула чија ефикасност е научно докажана. Делува директно на 4-те најважни фактори за слабеење:

• Го подобрува и забрзува метаболизмот
• Ги согорува мастите
• Ја зголемува енергијата
• Го намалува апетитот

Асаито е богато со диететски влакна потребни за здрав систем за варење . Внесување на диететски влакна влакна во исхраната помага да се елиминираат отпадните материи што полесно и побрзо со што го спречуваат телото да ги складира и да ги претвори во несакани масти.

Повелете со нарачка на 02 3218 821 или на www.acai.mk