Тајната на нејзината убавина, 53 годишна со изглед на тело 30 години помладо -Памела Џејкобс… Која е нејзината тајна

За нејзиниот изглед е заслужна само една намирница која ја практицира со години. Памела Џејкобс од Велика Британија постојано добива студентски попусти каде и да се наоѓа. Тврди дека за младешкиот изглед во шесттата деценија се заслужни неколку фактори – генетика, редовно вежбање, здравата исхрана, а особено една тајна намирница.

2A44258A00000578-3150713-image-a-14_1436177104250

-Јас сум голем љубител на кокосовото масло. Мојата мајка го користеше и на косата и на кожата,а  јас продолжив со таа пракса. Го користам во кафето, за сминување шминка, за маски за коса,а  два пати дневно го нанесувам на целото тело“, раскажала Памела.

12553002_10153517511997961_2027472774185026713_n-520x520

Не држи диети и како што изјавила не ги ни сака, едноставно се придржува кон правилото 80/20, кое подразбира 80 отсто од нејзината исхрана да ја сочинува здравата храна, а 20 отсто онаа забранетата, како што се пудинг, алкохол и чоколадо.

13094230_10153762990462961_3458768516023503103_n-520x519