Три посни кремасти торти

Без разлика на тоа дали постите или не, ќе вреди секој залак кој ќе го вкусите.

Медена торта

Состојки

За кора:

250g мед
Чаша пиво
Лажичка сода бикарбона
½ шолја масло
Брашно по потреба
За фил:

250g шеќер
250g мелени ореви
2 реда посна чоколада

Подготовка:

Од сите состојки заматете не прегусто тесто и испечете 5 кори од него.

Изматете го шеќерот со растопената чоколада и додајте ги оревите.

Држете се до правилото еден ден ред тесто – еден ред фил и за помалку од половина час тортата ќе биде готова.

Одберете глазура по избор, додадете неколку половинкиореви и прелијте со мед.

Торта од портокал

Состојки

За кора:

1 шолја масло
Шолја кисела вода
400g брашно
Прашок за печиво
100g шеќер
За фил:

4-5 портокали
0,5l вода
350g шеќер
2 пудинзи од ванила
4 лажици густин
Маргарин

Подготовка:

Од сите состојки потребни за тестото изматете меко тесто. Испечете 4 кори.

Излупете ги портокалите, сварете ги во половина литар вода, почекајте да се изладат и ситно сечкајте ги.

Во водата каде ги варевте портокалите сварете ги пудинзите до 350g шеќер и 4 лажици густин.

Кога филот ќе се излади, додајте неколку лажички растопен маргарин. Врз секоја кора прелејте подебел слој од филот и финиширајте со растопено посно чоколадо.