ЗЛАТНО БРОНЗЕН ТЕН БЕЗ СОНЧАЊЕ СО "BRONZAN" – DR. VITON

Напредната формула на Бронзан Ви овозможува да добиете природен, интензивен и неодолив бронзен тен, со и без изложување на сонце!
Во својот состав го содржи Л-тирозинот – аминокиселина која го стимулира создавањето на меланин во телото без изложување на сонце. Меланинот е пигментот кој се наоѓа во човековата коса, очи и кожа им ја дава нивната боја што значи дека е одговорен за потемнувањето на кожата.
Бронзан ја потемнува кожата рамномерно правејќи ја блескава и мека, без пеги и дамки.

Bronzan-slika-6

 Ви помага да постигнете прекрасен златно-бронзен тен без сончање
 Овозможува 3 пати побрзо и поинтензивно потемнување
 Го одржува постоечкиот бронзен тен во текот на целата година
 Ја потемнува кожата рамномерно правејќи ја блескава и мека, без пеги и дамки
 Го спречува стареењето на кожата предизвикано од сонцето
 Го стимулира создавањето на колаген, серамиди и масни киселини во кожата
 За неодолив, интензивен, и природен тен со минимум изложување на сонце

Напредната формула на Бронзан овозможува да добиете природен, интензивен и неодолив бронзен тен, со и без изложување на сонце. Оваа иновативна формула содржи природни пигменти претставува уникатен спој на витамини, минерали, антиоксиданти, аминокиселини и растителни екстракти, кои го подобруваат изгледот на вашата кожа, се борат против прераното стареење предизвикано од сонцето, и ја прават неверојатно блескава и беспрекорно бронзена.

Бронзанот во својот состав ги има следните состојки:
Л-тирозинот е аминокиселина што го стимулира создавањето на меланин во телото без изложување на сонце. Меланинот е пигментот кој се наоѓа во човековата коса, очи и кожа им ја дава нивната боја што значи дека е одговорен за потемнувањето на кожата.

Комлексот од природни пигменти (бета каротен, ликопен, и зеаксантин), екстрактот од куркума, и бакарот, интензивно ја потемнуваат кожата, давајќи и природен, темен тен и здрав блескав изглед.

Селенот, витаминот Ц, и бета каротенот се моќни антиоксиданти кои ја штитат кожата од оксидативниот стрес и другите штетни ефекти предизвикани од сончевите зраци.

Ниацинот (Витамин Б3) е одговорен за зголемување на производството на серамиди, кои заедно со масна киселина ја создаваат клучната компонента во надворешниот-заштитен слој на кожата која е задолжен за одржување на нејзината влажност и мекост.

НАПРАВЕТЕ БРЗА ONLINE НАРАЧКА:
http://www.alfalab.mk/prodavnica/dr-viton/dr-viton-bronzan/

НАРАЧКИ НА ТЕЛЕФОН: (02) 3218-821
Секој работен ден од 8:30 до 15:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)